سازماندهی کشو و کابینت در آشپزخانه

سازماندهی کشو و کابینت در آشپزخانه

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 01 شهریور 1399
بازدید: 923

کارهای آشپزخانه مانند آشپزی در هنگامی که وسایل آشپزخانه شما سازماندهی شده باشد به راحتی انجام می شود. شما به وسایل آشپزخانه ای که استفاده خواهید کرد دسترسی بهتری دارید و می توانید به راحتی وسایل آشپزخانه مورد نظر خود را جستجو کنید. همه آرزو می کنند از این نوع آشپزخانه استفاده کنند با این حال ، همه نمی دانند که چگونه آشپزخانه خود را بدون درهم و برهم شدن سازماندهی کنند. با استفاده از این راهکارها به ما اجازه دهید تا از طریق راهنمایی های پاکسازی درهم و برهمی آشپزخانه به ایده های زیر در مورد سازمان آشپزخانه کمک کنیم.

سنگ مرمر و گرانیت برای صفحه کابینت آشپزخانه

سنگ مرمر و گرانیت برای صفحه کابینت آشپزخانه

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 14 مرداد 1399
بازدید: 430

سنگ مرمر Carrera و گرانیت سفید دو مورد از محبوب ترین متریال های برتر برای صفحه کابینت های آشپزخانه هستند. هر دو سنگ، طبیعی و با دوام هستند که میزهای آشپزخانه زیبا و ظریف ایجاد می کنند. هنگام دسترسی ، مرمر کمیاب تر از گرانیت است و بنابراین گران تر از آن خواهد بود. با این توضیح که مرمر کاررا رایج ترین و مقرون به صرفه ترین نوع مرمر در بازار است و در مقایسه با گرانیت سفید پریمیوم ، می تواند مقرون به صرفه باشد. در هر صورت ، هر دو میز سنگ مرمر Carrera یا میز گرانیت سفید بلافاصله ارزش خود را به خانه شما اضافه می کنند. بنابراین ، هنگامی که در مورد میزهای آشپزخانه صحبت می شود ، کدام گزینه بهتر است؟

میزهای مرمر بدون محدودیت زیبا هستند ، که نشانه روشنی از آشپزخانه مجلل است. این سنگ به خودی خود در رنگ ها و الگوهای مختلفی به چشم می خورد ، و رنگ سفید آن گزینه ای محبوب برای آشپزخانه های مدرن است. روکش مرمر منحصر به فرد است و در برش ها متفاوت است ، بنابراین هیچ دو صفحه به یک اندازه نیست. Carrera رایج ترین و مقرون به صرفه ترین نوع مرمر است. دو نوع مرمریت مرمر وجود دارد - سنگ مرمر جلا یا براق مانند ، و تیره یا مرمر مات.

گرانیت سفید یکی دیگر از گزینه های عالی برای میزهای آشپزخانه لوکس ، قابل توجه ، با دوام و به راحتی در دسترس است. وقتی طرح به دست می آید ، مواد معدنی طبیعی موجود در سنگ ، مارک های منحصر به فرد و تفصیلی ، شبیه به پرده های مرمر ایجاد می کنند. گرانیت را می توان مهندسی کرد ، با رزین مخلوط کرد تا ظاهر و ظاهری تولید شود ، اما بیشتر آنها زیبایی خام گرانیت طبیعی را ترجیح می دهند.

ایده طراحی آشپزخانه لوکس

35 ایده طراحی آشپزخانه لوکس

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 03 تیر 1399
بازدید: 1808

همه مستحق یک آشپزخانه زیبا و مجلل هستند. آشپزخانه یا همان شلوغ ترین اتاق خانه مستحق تمام تلاش برای زیبایی و تزئینات است. یک آشپزخانه مجلل نباید حتما دارای همه وسایل زرق و برقدارو یا وسایل و لوازم خانگی گران قیمت باشد. این باید به گونه ای باشد که به طور خاص برای نیازهای شخصی و راحتی شما طراحی شده باشد. لهجه یا همان عنصر تاکیدی در طراحی می تواند یک آشپزخانه عمومی را به یک اتاق لوکس تبدیل کند. در اینجا چند ایده و طرح آشپزخانه افسانه و مجلل وجود دارد که باعث خراب شدن حساب بانکی تان نمی شود.

راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه

10 راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 29 خرداد 1399
بازدید: 1178

طراحان ایده های زیادی برای طراحی و بازسازی اصولی و کاربردی آشپزخانه ارائه میکنند. در اینجا ما به معرفی برخی از این ایده ها خواهیم پرداخت. اگر دوست دارید ایده هایی برای طراحی یک آشپزخانه زیبا و کارآمد داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.
قبل از هرچیزی یک نکته را هیچوقت فراموش نکنید: همیشه از بهترین متریال در ساخت کابینت استفاده کنید و کابینتی شیک و باکیفیت داشته باشد. به عبارت دیگر کیفیت کابینت خود را فدای کمی بودجه نکنید. در عوض خرید لوازم دیگر را به تأخیر بی اندازید. علت تأکید بر روی این موضوع هم این است که یخچال فریزر و ماشین ظرفشویی بعد از مدتی جایگزین میشوند اما کابینتها تغییری نمیکنند و در زیبایی آشپزخانه تأثیر بسیار زیادی دارند.

55 طرح به سبک مدرن از آشپزخانه
تاریخ ایجاد در 26 خرداد 1399
بازدید: 1862

آشپزخانه ها بیشترین و مورداستفاده ترین اتاق خانه هستند. لکه های دود ، ذرات غذا ، تردد زیاد و تمیز کردن منظم تنها برخی از عواملی هستند که می توانند باعث ضعف و آسیب بیشتر حتی آشپزخانه های مراقبت شده و مرتب شوند. برای اینکه آشپزخانه تان روشن و تازه به نظر برسد ، هر چند وقت یکبار آن را به روز و تازه کنید. در اینجا برخی از ایده ها و طرح های مورد علاقه آشپزخانه مدرن وجود دارد که می تواند الهام بخش نوسازی آشپزخانه بعدی شما باشد. اگر به طبيعت پيرامون خود توجه كنيد،دنيای متنوعی از مواد، اَشكال و رنگهای گوناگون را خواهيد ديد. گويی كه خداوند هيچ دو موجودی را صد درصد مثل هم در جهان خلق نكرده است و مبنای خلقت بر تنوع و گوناگونی استوار است. وجود اين صفت در عناصر سازنده يك فضا نيز موجب جذابيت و مطلوبيت آن میشود و از شكل گيری يك تركيب يكنواخت و خسته كننده ممانعت مینمايد.
البته بايد توجه داشت كه تنوع طلبی افراطی نه تنها زيبا و معقول نيست، بلكه برعكس میتواند به آشفتگی و هرج ومرج بصری منجر شود. بنابراين در ايجاد تنوع همواره بايد حد معقول و متعادل را رعايت نموده و در به كارگيری عناصر متنوع زيادهروی نكرد و آنها را به يك مجموعه واحد رسانيد

طرح سینک برای آشپزخانه
تاریخ ایجاد در 25 خرداد 1399
بازدید: 1975

لگن ظرفشويی، در طرحها و اندازه های مختلف ساخته شده و برای شستن ظروف، سبزی، ميوه و ساير مواد غذايی از آن استفاده میگردد. برای تأمين آب در شير لگن، لازم است محل انشعاب لوله آب در زير آن پيشبينی شود. از اين لوله كشی میتوان برای ساير وسايلی كه نيازمند به آب هستند نظير ماشين ظرفشويی و لباسشويی نيز استفاده كرد. به اين ترتيب خوب است كه سه وسيله نيازمند آب (سينک،ماشين ظرف شويی و لباس شويی) در نزديكی هم قرار گيرند تا اولاً طول لوله كشی آب به حداقل ممكن خود كاهش يابد. ثانياً لوله های تخليه فاضلاب آنها در يک لوله اصلی جمع گردد معمولاً از سينک به صورت سرپايی و در طول مدت زمان لازم برای ظرف شويی استفاده میشود؛ لذا بهتر است در بالای آن پنجرهای رو به بيرون طراحی شود تا فرد مشغول به كار با تماشای چشم انداز، محيط را كمی خوش آيندتر احساس نمايد. ضمناً چون سينک و اطرافش خيس است، عبور جريان هوا و تابش آفتاب حاصل از پنجره، به خشک شدن سريعتر آن كمک میكند. در اين حالت جا دارد كه به طراحی پنجره بالای سينک دقت كافی مبذول شود تا باز شدن آن با مشكلی (نظير ارتفاع شير آب، پرده جلوی پنجره، جا ظرفی بالای سينک و )... روبرو نشود.

طراحی برتر آشپزخانه

دیزاین های برتر آشپزخانه از دید وبسایت هاوز

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 20 خرداد 1399
بازدید: 499

دراین قسمت مجموعه ای از ده آشپزخانه برتر وبسایت هاوز آلمان را انتخاب نموده ایم. در فرايند طراحی داخلی فضاهای مسكونی و اصولاً در طراحی هر بنايی، تعيين تعداد و كيفيت فضاهای داخلی موردنياز از اهميت بالايی برخوردار است. اين امر به طراح كمک میكند تا بداند چه چيزی را بايد طرح كند. با روشن شدن اين موضوع، طراح متوجه میشود كه برنامه كارش چيست و بايد به دنبال چه چيزی باشد. شايد به همين دليل است كه به اين مرحله از فرايند طراحی، مرحله تهيه برنامه فضايی میگويند. برنامه كالبدی و يا برنامه فيزيكی نيز از ديگر عناوين مربوط به اين مرحله از فرايند طراحی معماری است. برای تبيين فضاهای مورد نياز خانه و مشخص كردن ابعاد ك ّمی و كيفی آنها و به عبارتی تهيه برنامه فضايی يا كالبدی طرح میبايد به سراغ استفادهكنندگان طرح رفت و با آنها مصاحبه نمود. در اين گفتوگو میتوان نظر تک تک افراد خانواده در مورد فضاهای مورد علاقه، مساحت، شكل، رنگ، مبلمان، فضا، رابطه با نور آفتاب، چشم انداز، حال و هوای حاكم بر فضا و امثال اينها را جويا شد. با جمعبندی از نظرات كليه ساكنين خانه و با نگاهی به وضعيت اقتصادی كارفرما و ساير شرايط موجود، میتوان به آنچه كه عقلانی و منطقی است، دست يافت و آن را در برنامه فضايی گنجاند و در طراحی دنبال كرد

آشپزخانه و فضای ناهار خوری متصل بهم

آشپزخانه و فضای ناهار خوری متصل بهم

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 19 خرداد 1399
بازدید: 447

غذاخوری فضایی است که خانواده برای صرف غذا از آن استفاده میکند. خوب است این فضا به آشپزخانه نزدیک باشد تا آوردن غذا و وسایل غذاخوری بر سر سفره و یا میز و جمع کردن آنها راحتتر باشد و غذا هم به صورت گرم تری میل شود. به همین دلیل است که معمولاً غذاخوری خانواده در گوشه ای از آشپزخانه و یا در فضای جداگانه ای نزدیک به آن طراحی میشود. برخی از خانواده ها غذا را هم در همان نشیمن خانوادگی خود صرف می کنند.
در بعضی از خانه ها، محل غذاخوری خانواده و مهمان در یکجا قرار دارد. اما در برخی از خانه ها این دو فضا از هم جدا هستند؛ در این حالت لازم است محل مجزایی برای غذاخوری مهمان طراحی شود. خوب است که در طراحی غذاخوری مهمان به رابطة نزدیک آن با فضای پذیرایی و آشپزخانه توجه شود.

مکانی ساده ، عملی و راحت برای اقامت توسط بسیاری از افراد مورد هدف قرار می گیرد. این همان چیزی است که از تحقق یک خانه مینیمالیستی حمایت می کند. اتاق های این خانه البته محدود است. برای بهینه سازی آن ، ترکیب دو عملکرد اتاق در یک راه مناسب است.
ترکیب آشپزخانه و اتاق غذاخوری در یک اتاق ، یک خانه مینیمالیستی را عملی تر می کند. این روش همچنین در هنگام تزئین و تمیز کردن باعث صرفه جویی بیشتر انرژی می شود.

.در استفاده از اتاق ناهار خوری آشپزخانه به خانه به حداقل برسد ، البته برای جلوگیری از اشتباهات به برخی ایده ها نیاز دارید. و در اینجا ، ما ایده های زیبای اتاق ناهار خوری آشپزخانه را ارائه داده ایم که می توانید دنبال کنید. بنابراین ، بیایید آن را بررسی کنیم!

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه با سنگ مرمر

طراحی آشپزخانه با سنگ مرمر و فضای کابینت عالی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 27 ارديبهشت 1399
بازدید: 697

طراحی آشپزخانه با سنگ مرمر و فضای کابینت عالی ؛ معماران معمولاً آشپزخانه را در جبهه های گرم خانه مثل ضلع جنوبی طرح نمی كنند؛ زيرا در اين حالت گردش هوای درون خانه كه از جبهه گرم به طرف جبهه سرد يعنی از ضلع جنوب به طرف شمال برقرار میشود، هوای گرم و بو و بخار آشپزخانه را در كل خانه پخش میكند. حال اگر در خانه ای اين حالت وجود داشت و شما در بازسازی میخواستيد آن آشپزخانه را به صورت باز طراحی كنيد، به پديدار شدن اين مشكل در خانه دقت داشته باشيد. خوب است در آشپزخانه ميز كوچكی نيز برای كار (پاک كردن مواد غذايی، خردكردن گوشت و سبزی، آماده سازی مواد در سينی برای پخت داخل فر و )... پيشبينی گردد. از اين ميز میتوان برای صرف غذای خانواده نيز استفاده كرد. چنانچه اين ميز در وسط آشپزخانه قرار دارد، بهتر است خارج از محدوده مثلث كار باشد تا مخل آن نگردد. بهاين ترتيب غذاخوری خانوادگی در داخل آشپزخانه واقع شده و برای بردن غذا و برگشت ظروف خالی، مسيری طی نمی شود. اما اگر غذاخوری خانواده در داخل آشپزخانه پيشبينی نمیشود، لازم است كه با آشپزخانه رابطه نزديكی داشته باشد.
نشيمن، پذيرايی و غذاخوری مهمان نيز از ديگر فضاهايی هستند كه خوب است به نوعی با آشپزخانه در ارتباط باشند، تا رفت و آمدهای لازم برای پذيرايی به راحتی انجام پذيرد. برخی از خانواده ها به رابطه نزديک آشپزخانه با نشيمن و مخصوصاً به وجود ديد از آشپزخانه به تلويزيون نيز علاقه مندند. رابطة نزديک آشپزخانه با حياط يا فضای باز خانه و پيشبينی فضای نيمه بازی در حد واسط آن دو، سبب میشود كه امكان غذاخوردن در فضای باز در مواقع مناسب امكانپذير باشد. اين رابطه در صورت وجود ماشين لباس شويی در آشپزخانه، برای بردن لباسهای شسته شده به فضای باز و پهن كردن آنها زير آفتاب نيز مفيد است.

طراحی آشپزخانه می تواند روش زندگی شمارا متحول کند
تاریخ ایجاد در 23 ارديبهشت 1399
بازدید: 543

بسیاری از کارهایی که روزانه انجام می دهیم در آشپزخانه اتفاق می افتد ، از جمله تمیز کردن ، پخت و پز ، نوشیدن ، غذا خوردن و معاشرت. این دلیل دقیقی است که داشتن یک آشپزخانه کاربردی و زیبا بسیار مهم است. مهم نیست که چه نوع طراحی آشپزخانه را انتخاب کنید ، چیدمان و سازمان دو چیز اساسی است که باید در خاطر داشته باشید.

آشپزخانه فضايی است كه سه فعاليت اصلی نگهداری و آماده سازی مواد غذايی، شستن مواد غذايی و ظروف و طبخ غذا، در آن انجام می شود. در كنار اين سه كار اصلی، فعاليت های ديگری نظير غذا خوردن، شستن و خشک كردن لباس و غيره نيز ممكن است در اين فضا صورت پذيرد. برای عملی شدن سه فعاليت اصلی آشپزخانه، سه وسيله مهم يخچال و فريزر، لگن ظرف شويی (سينک) و اجاق گاز مورد نياز است. هر يک از اين سه وسيله به محدوده ای در پيرامون خود به منظور انجام كار و حركت احتياج دارند. لذا اين سه وسيله در كنار هم جا داده نمی شوند، بلكه با فاصله ای مناسب از يكديگر قرار میگيرند. اگر محل استقرار اين سه وسيله را با خطی فرضی به هم وصل كنيم، غالباً مثلثی شكل می گيرد كه اصطلاحاً به آن مثلث كار آشپزخانه می گويند.به منظور در نظر گرفتن فاصله ای معقول و مناسب در بين اين سه وسيله اصلی، خوب است يخچال و سينک و گاز در جايی از آشپزخانه و به نحوی استقرار يابند كه محيط مثلث كار، اندازهای در حدود ٤/٨۰ تا ۶ متر را داشته باشد. در اين حالت اولاً اين سه وسيله کاملا مجاور يكديگر قرار نگرفته و مزاحمتی برای محدوده كاری هيچ يک به وجود نمی آيد، ثانياً فاصله بين آنها، چنان زياد نمی شود كه باعث رفت و آمد اضافی و خستگی فرد در آشپزخانه گردد

Natec WhatsApp