وحدت و تضاد در دکوراسیون داخلی

تعریف وحدت و تضاد در دکوراسیون داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 13 مهر 1399
بازدید: 417

ترکیب اجزای هر چیزی از جمله معماری، هم جنبه ی ساختاری و مفهومی دارد و هم، جنبه بصری و احساسی. باید توجه نمود که این اصول، قواعد مطلق و انعطاف ناپدير نیستند بلکه اصولی هستند که روش های مختلف و ممکن را برای طراحی عناصر و فضاهای معماری و نحوه ی احتمالی ترکیب آنها را در قالب الگوهای معنی دار و قابل بازشناسی، ارائه میدهند از طریق یاد گرفتن این اصول می توانیم درباره ی نقش بصری هر عنصر یا الگو در فضای معماری و معنای آن برای استفاده کننده، به طور سنجیده قضاوت کنیم

بزرگتر جلوه دادن منزل با استفاده از آینه
تاریخ ایجاد در 02 تیر 1399
بازدید: 818

آینه ها معمولا در حمام، سرویس بهداشتی و یا اتاق خواب نصب میشوند؛ اما نقش آنها در خانه میتواند بسیار بیشتر و مؤثرتر باشد. هرچند که آینه ها برای بررسی کردن شکل ظاهری بسیار ضروری اند اما از آنها میتوان استفاده های بیشتری نیز کرد. با قرار دادن آینه در مکان مناسب میتوان اتاق را بزرگتر از آنچه هست نمایش داد. همچنین با استفاده ی خلاقانه از آینه میتواند توهمات نوری بسیار جذابی ایجاد کرد.

دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی داخلی

شیوه دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 31 ارديبهشت 1399
بازدید: 388

استفاده كنندگان طرح شامل همه افرادی است كه قصد زندگی در يک بنای مسكونی را داشته و از فضاهای آن بهره برداری میكنند. اين افراد می خواهند كه در خانه خود احساس آرامش كنند. لذا فضای معماری می بايست كه با توجه به ارزشهای انسانی آنان شكل بگيرد. بنابراين جا دارد كه تعداد افراد، سن و جنس آنها، ويژگی های فردی و علايق شخصی آنها، نيازها و خواسته های فضايی شان به خوبی مورد توجه قرار گيرد. شناخت وضعيت رابطه خانوادگی و الگوهای فرهنگی و چگونگی روابط اجتماعی اين افراد هم به طراح كمک میكند تا به تعداد و ويژگیهای لازم برای فضاهای مورد نياز طرح و چگونگی ساماندهی عرصه ها و بخش های مختلف واقف شود. برای مثال میتواند بفهمد كه اين خانواده به چند اتاق خواب احتياج دارد؟ اين خانواده چه نوع آشپزخانهای را نياز دارند؟ در اين خانواده عرصه خصوصی و عرصه عمومی شامل چه فضاهايی است؟ و اين دو عرصه چگونه رابطه ای را با هم دارند؟ آن فرد خانواده كه علاقه بسياری به گل و گياه دارد. چه نظراتی برای فضاهای خانه دارد. آن عضو خانواده كه اهل مطالعه است، چه نوع فضايی را نياز دارد؟ و موارد مشابه ديگر... (دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی و دکوراسیون داخلی)

سبک مختلف طراحی داخلی برای خانه شما

22 سبک مختلف طراحی داخلی برای خانه شما (2019)

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 27 شهریور 1398
بازدید: 1110

به سبکهای اصلی طراحی داخلی خوش آمدید.ما در اینجا به بررسی 22 سبک مختلف برای طراحی داخلی می پردازیم که در آن نمونه هایی از هر سبک را مشاهده می کنید:

راهنمای تطبیق رنگ در دکوراسیون داخلی

راهنمای تطبیق رنگ در دکوراسیون داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 12 مرداد 1398
بازدید: 1618

به صفحه ما در مورد چرخه رنگ و نحوه استفاده از آن برای تطبیق رنگ ها در پروژه های طراحی داخلی خود خوش آمدید. در زندگی روزمره دنیای ما پر از رنگ است. از درختان سبز گرفته تا ابرهای سفید ، از آفتاب زرد گرفته تا طوفان های خاکستری ، غرق در زیبایی هستیم که توسط رنگ ها منعکس می شود. با الهام از طبیعت ، ما رنگ ها را با لباس ها ، خانه ها ، نظافت شخصی ، اسباب بازی ها و مواد آموزشی خود سازگار کرده ایم. ما یاد گرفته ایم که چگونه می توان رنگ ها را مخلوط و مطابقت داد تا یک روحیه ، مضمون یا ژانر خاص ایجاد شود.


چشم ها و مغز انسان میلیون ها رنگ مختلف را ترجمه می کند. مطالعات نشان می دهد که ما 1000 سطح تاریک روشن رنگی، 100 سطح قرمز سبز و 100 سطح آبی زرد را مشاهده می کنیم. تعیین تک تک رنگ های موجود قطعاً دشوار است. در طراحی داخلی ، چرخ رنگ نمایشگر بصری از رنگ های مرتب شده با توجه به روابط کروماتیک آنها است. چرخ رنگ نیز به عنوان یک دایره رنگ شناخته می شود ، به ما کمک می کند ببینیم کدام رنگ ها با سایرین به خوبی مخلوط می شوند و کدام ها نیست.

نکته طلایی انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

4 نکته طلایی انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 08 ارديبهشت 1398
بازدید: 754

رنگ اغلب سخت ترین بخشی از یک اتاق برای طرفداران طراحی داخلی است. این به این دلیلش این است که رنگ ها بی ثبات هستندو سایه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و آنها باید در نسبت مناسب قرار داده شوندکه در غیر این صورت هماهنگ نخواهند شد. خوشبختانه، قوانین رنگی چندگانه وجود دارد که می توانید از آنها اطمینان حاصل کنید که رنگها هر زمان متعادل به نظر برسندکه ما آنها را در زیر فهرست کرده ایم.

Natec WhatsApp