ايده های ارزان برای دکوراسيون داخلی منزل

ايده های ارزان برای دکوراسيون داخلی منزل

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 25 آذر 1399
بازدید: 147

ھمه ی ایده ھای تغيير دکوراسيون مستلزم صرف وقت و ھزینه ی زیاد نيست. اگر به دنبال چند ایده ارزان برای طراحی دکوراسيون داخلی برای تغيير دادن خانه تان ھستيد، این ١٠مورد می تواند کمکتان کند

(١) تنظيم چيدمان مبلمان و لوازم خانه را تغيير دھيد: مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنيد آنھا در زوایای جدیدتر و گيراتر بچينيد. مثلا قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشيمن باریک باعث می شود که اتاق وسيعتر نشان دھد.
(٢) یک دیوار را رنگ کنيد: یکی از دیوارھای مھم خانه که در معرض توجه نيز ھست را به رنگ دلخواھتان رنگ کنيد. تابلوھا و لوازن ھنری از آن آویزان کنيد و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دھيد. (البته دقت داشته باشيد که رنگ آن با سایر لوازم خانه ھماھنگ باشد)
(٣) از گل و گياه استفاده کنيد: گل و گياه می تواند حال و ھوای تازه ای به خانه بياورد. اگر علاقه ای به رسيدگی به گل و گياه ندارید، می توانيد ازگل ھا و درختچه ھای مصنوعی استفاده کنيد. کيفيت گل ھای مصنوعی ھم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنھا را از گل طبيعی تشخيص داد.

...

سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی

آشنایی با سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 19 آذر 1399
بازدید: 417

علاقه انسانها به آرایش و تزیین محل زندگی امری تازه نیست. حتی احتمال داده می شود نقاشی هایی که از زمان غارنشینی علاوه بر رساندن یک موضوع، شاید یکی از هدف های تزیین بوده است،رومی ها اساتید مسلم طراحی بوده اند و هنوز هم از بسیاری جهات،خصوصاً در زمینه طراحی کلاسیک، سرآمد طراحان جهانند. علاقه وافرشان به اشیاء زیبا و سبک آسایش طلبانه شان در آثار به جامانده کاملاً قابل ملاحظه است. آنها علاقه مند بودند تا ثروت و موقعیت اجتماعی شان را به نمایش بگذارند و به زندگی مجلل وسبک پر زرق و برق تمایل داشتند. به دلیل موفقیت آنان در زمینه طراحی داخلی، حتی با معیارهای نوین هم هنوز در زمره بهترینهای این هنر محسوب میشوند. میزان آسایش و نقاشیهای زیبای فضای داخلی خانه هایشان که به صورت نقاشی دیواری و موزائیک کاری کف جلوه نمایی میکرد، از شگفت آورترین موفقیت های طراحی داخلی آن زمان بوده است، در سال ،1222هاوارد کارتر ) ، (Howard Carterباستان شناس بریتانیایی، مقبره توتنخامون را گشود؛ نقاب طلای خالص، جواهرات ظریف و اشیاء تزئینی که در کنار جسد و در داخل مقبره قرار داده شده بود. نشان دهنده علاقه آنان به تزئینات و طراحی بود . پیش از هر کاری باید به مطالعه دقیق و کامل تاریخ هنر و معماری بپردازید تا کاملاً با انواع سبکها و شیوه های مرتبط با این حرفه آشنا شوید. گرچه ساختمانها و فضای داخلی آنها باید سبک و شیوه زندگی زمان خود را منعکس کنند، اما این عمل بدون آگاهی از پیشینه آنها میسر نمیشود.

وحدت و تضاد در دکوراسیون داخلی

تعریف وحدت و تضاد در دکوراسیون داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 13 مهر 1399
بازدید: 1143

ترکیب اجزای هر چیزی از جمله معماری، هم جنبه ی ساختاری و مفهومی دارد و هم، جنبه بصری و احساسی. باید توجه نمود که این اصول، قواعد مطلق و انعطاف ناپدير نیستند بلکه اصولی هستند که روش های مختلف و ممکن را برای طراحی عناصر و فضاهای معماری و نحوه ی احتمالی ترکیب آنها را در قالب الگوهای معنی دار و قابل بازشناسی، ارائه میدهند از طریق یاد گرفتن این اصول می توانیم درباره ی نقش بصری هر عنصر یا الگو در فضای معماری و معنای آن برای استفاده کننده، به طور سنجیده قضاوت کنیم

بزرگتر جلوه دادن منزل با استفاده از آینه
تاریخ ایجاد در 02 تیر 1399
بازدید: 1030

آینه ها معمولا در حمام، سرویس بهداشتی و یا اتاق خواب نصب میشوند؛ اما نقش آنها در خانه میتواند بسیار بیشتر و مؤثرتر باشد. هرچند که آینه ها برای بررسی کردن شکل ظاهری بسیار ضروری اند اما از آنها میتوان استفاده های بیشتری نیز کرد. با قرار دادن آینه در مکان مناسب میتوان اتاق را بزرگتر از آنچه هست نمایش داد. همچنین با استفاده ی خلاقانه از آینه میتواند توهمات نوری بسیار جذابی ایجاد کرد.

دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی داخلی

شیوه دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی داخلی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 31 ارديبهشت 1399
بازدید: 484

استفاده كنندگان طرح شامل همه افرادی است كه قصد زندگی در يک بنای مسكونی را داشته و از فضاهای آن بهره برداری میكنند. اين افراد می خواهند كه در خانه خود احساس آرامش كنند. لذا فضای معماری می بايست كه با توجه به ارزشهای انسانی آنان شكل بگيرد. بنابراين جا دارد كه تعداد افراد، سن و جنس آنها، ويژگی های فردی و علايق شخصی آنها، نيازها و خواسته های فضايی شان به خوبی مورد توجه قرار گيرد. شناخت وضعيت رابطه خانوادگی و الگوهای فرهنگی و چگونگی روابط اجتماعی اين افراد هم به طراح كمک میكند تا به تعداد و ويژگیهای لازم برای فضاهای مورد نياز طرح و چگونگی ساماندهی عرصه ها و بخش های مختلف واقف شود. برای مثال میتواند بفهمد كه اين خانواده به چند اتاق خواب احتياج دارد؟ اين خانواده چه نوع آشپزخانهای را نياز دارند؟ در اين خانواده عرصه خصوصی و عرصه عمومی شامل چه فضاهايی است؟ و اين دو عرصه چگونه رابطه ای را با هم دارند؟ آن فرد خانواده كه علاقه بسياری به گل و گياه دارد. چه نظراتی برای فضاهای خانه دارد. آن عضو خانواده كه اهل مطالعه است، چه نوع فضايی را نياز دارد؟ و موارد مشابه ديگر... (دریافت اطلاعات از کارفرما در طراحی و دکوراسیون داخلی)

سبک مختلف طراحی داخلی برای خانه شما

22 سبک مختلف طراحی داخلی برای خانه شما (2019)

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 27 شهریور 1398
بازدید: 1607

به سبکهای اصلی طراحی داخلی خوش آمدید.ما در اینجا به بررسی 22 سبک مختلف برای طراحی داخلی می پردازیم که در آن نمونه هایی از هر سبک را مشاهده می کنید:

Natec WhatsApp