طراحی و اجرای ویلا

طراحی و اجرای ویلا اصفهان

نقشه ویلا کلاسیک
تاریخ ایجاد در 16 دی 1399
بازدید: 350

دراین قسمت نمونه کار طراحی و اجرای ویلا را مشاهده می کنید که به همراه آن 22 برگ نقشه اجرایی با کیفیت عالی برای شما قرار داده ایم. نقشه ها از صفحه 10 به بعد قرارداده شده است.

سبک کلاسیک سبکی سنتی غربی است که از معماری روم و یونان باستان برگرفته شده است.تعادل،تقارن،نظم و نقطه کانونی از عناصر مهم در دکوراسیون به سبک کلاسیک است. سبک کلاسیک حس شکوه و بزرگی را به فضای خانه می بخشد. عنصر اصلی در سبک کلاسیک استفاده از «نقطه کانونی» در محدوده ای است که در آن تعادل بصری ایجاد شده است. برای مثال شومینه ای که بالای آن یک آیینه مزین، و دو صندلی در دو سوی آن قرار دارد. پالت رنگی رایج در این سبک معمولا رنگ هایی است که از طبیعت الهام گرفته شده است.
طیف های مختلف زرد، آبی، سبز، قهوه ای، و همچنین طیف های خنثی تر مانند انواع خاکستری، صورتی ملایم و رنگ خاک رس،از جمله رنگهایی است که در این سبک به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرد. برای حفظ پالت رنگی کلاسیک، سفید را بصورت خالص مورد استفاده قرار ندهید و ته مایه های شیری رنگ در آن ایجاد کنید. (بکار گرفتن سفید خالص شما را به سبک معاصر نزدیکتر می کند.) پارچه هایی که در سبک طراحی داخلی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا از جنس کتان، کرباس و مخمل می باشد و از نظر طراحی بسیار ساده و شیک و بدون تزیینات پر جلوه و افراطی است. بهترین نقش مایه هایی که می توان در المان های خانه به کار برد راه راه های درشت که از معماری یونان و طرح ستون های هرمی که از روم برگرفته است. محیط هایی به سبک کلاسیک معمولا کفپوش هایی از جنس چوب، سنگ و مرمر بکار گرفته می شود. از اصلی ترین مشخصات این سبک بکارگیری تقارن و تعادل در دو سوی اتاق (سمت راست و چپ) و قرار دادن آینه ای در نقطه مرکزی آن است. ستون ها نیز از دیگر خصیصه های سبک کلاسیک است که به معماری یونان و روم باستان بازمی گردد، و نمودهای آن در طراحی داخلی بصورت تاکید بر خطوط عمودی راه راه روی دیوارها و پرده است. برای نشان دادن اتاقی به سبک کلاسیک، از تزیینات و اکسسوارهای کلاسیکی نیز می توانید استفاده کنید. در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک برای تقسیم فضا یک یا چند جسم همانند شومینه،آینه های بزرگ، راه پله های مجلل و... را برجسته تر از محیط انتخاب می کنند.استفاده از ستون و سرستون های رومی یکی از نماد این سبک است .

طراحی ویلا سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی ویلا سبک نئوکلاسیک

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 02 دی 1399
بازدید: 218

  معماری نئوکلایسک
فلسفه و تمدن کلاس یک یونان و روم باستان شالوده فکری و اجتماعی تمدن مغرب زمین را تشکیل می دهد و طی دوهزار سال گذشته همواره فلسفه کلاسیک در بینش ذهنی و کالبد فز ییکی تمدن غرب مشهود بوده است . معماری غرب نیز از این امر مستثنا نبوده و معماری کلاسیک پی واسطه در کلیه تاریخ مغرب زمین مطرح بوده است .کلاسیک که در پی بیش از نیم قرن تفوق معماری مدرن از اوایل اخیر مورد بی توجهی نسبی قرار گرفته بود ، بتدر یج بعد از انتقاداتی که به سبک مدرن شد ،خصوصا بعد از نمایشگاهی در لندن به نام نابودی خانه های حومه شهر در سال ، 1975مجددا به صورت یک سبک مهم که می تواند پاسخگوی نیازهای جامعه امروزی باشد مطرح شد . معماران نئو کلاسیک همچون معماران پست مدرن توجه به گذشته دارند ولی یک اختلاف عمده بین این دو دیدگاه نسبت به تاریخ وجود دارد . معماری پست مدرن در پی هویت انسان است و تاریخ هر قوم و ملتی از نظر آنها عنوان بخشی از هویت آن ملت تلقی می شود . لذا آنها تار یخ فرهنگی و کالبدی و همچنین دستور زبان معماری هر قومی را در معماری خود در هر منطقه نمایش می دهند . منتها این نمایش به صورت تقلید از موارد فوق نیست ، بلکه آنچه که به هویت یک ملت مربوط است در ساختمانهای آنها به روز در می آید و بر اساس شرایط زمانی و مکانی بصورت جدید و امروزی شده ظاهر می شود .طراحی ویلا سبک نئوکلاسیک

طرح های جذاب برای طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا و منزل ویلایی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 01 مهر 1399
بازدید: 182

دراین قسمت تعدادی ایده جذاب برای طراحی نمای ویلا برای شما عزیزان انتخاب کرده ایم . این طرح ها که اغلب با ترکیب عناصر هندسی در یکدیگر بدست آمده است بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.درک و احساس ما از فرم، فضا و عناصر تشکیل دهنده ی آن، به طور پیوسته تغییر می کند ما در فضا حرکت و زندگی می کنیم و آن را از زوایای مختلف تجربه می کنیم با تغییر شبانه روز و تبدیل نور طبیعی روز به نور مصوعی كيفيت فضا تغییر می کند جابه جا شدن و کم و زیاد شدن لوازم موجود در فضا نیز تغییراتی را در آن به وجود می آورد از این رو، باید تعادل بین عناصر تشکیل دهنده ی فرم و فضا، در سه بعد مورد توجه قرار گیرد و از انسجام، استحکام و خوانایی کافی برخوردار باشد تا تغییراتی که در فضا ایجاد می شود انسجام و توازن آن را از بین نبرد.

طراحی و اجرای ویلا به سبک هندی

طراحی و اجرای ویلا به سبک هندی

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 31 شهریور 1399
بازدید: 629

ویلای تامارا یک خانه آخر هفته است که برای یک خانواده چهار نفره در حومه احمدآباد هند طراحی شده است. این پروژه نمایانگر یک کار خاص است که از معماری داخلی تا چشم انداز را در بر می گیرد. تامارا به 'گل نیلوفر آبی "ترجمه می شود. این نشانگر خلوص ، روشنگری و بازآفرینی خود است. با در نظر داشتن این موضوع ، اگرچه خانه ای خانوادگی بود ، ما اطمینان حاصل کردیم که هر فردی باید جایگاه شخصی خود را در آن داشته باشد. اندازه قطعه 6122 متر مربع است ، در حالی که ساخت فقط 580 متر مربع است. این اندازه به ما فرصتی داد تا از منظره به عنوان وسیله ای برای افزایش جذابیت و زیبایی پروژه کاوش کنیم.این ویلا تجربه ای گرمسیری را برای ایده پردازی به عنوان محلی برای جوان سازی و آرامش دارد. ایده این بود که احساس کنیم به خارج از خانه متصل هستیم و در یک باغ زندگی می کنیم.ویلا دارای دو ورودی جداگانه است. عمومی و خصوصی. یک ورود باشکوه تشریفاتی که مستقیماً به چمن سبز زیبا انجام می شود مخصوص اجتماعات و مهمانی های بزرگتر است. فانوس های سفارشی با جلوه های مه؛ ترکیب جادویی آتش و عنصر آب ، یک محیط و ژست فوق العاده را هنگام ورود ایجاد می کند. در حالی که ورود خصوصی به خانه ماهیت متوسط تری دارد و از یک خانه بالی الهام گرفته شده است. یک در چوبی و یک ردیف درخت خرما به طور سنتی ساخته شده است. به حیاطی باز می شود که در دو طرف آن یک جسم آب و یک باغ منظره واقع شده است.

این ورودی به یک اتاق چند منظوره در سمت راست منتهی می شود ، که طبیعت آن عمومیت بیشتری دارد و سپس به سمت نقاشی + منطقه زندگی یعنی قلب خانه در سمت چپ می رود. قسمت های نشسته از دو طرف باز می شوند تا منظره های مسحورکننده باغ را مشاهده کنند. ایوان های نیمه پوشیده در دو انتهای نقاشی + اتاق نشیمن ارائه می شود که به عنوان یک فضای انتقالی بین داخل و خارج کار می کنند. تقریباً به عنوان یک فضای کاربردی برای اجتماعات بزرگتر خانوادگی دو برابر می شود. علاوه بر این ، در جلو ما آشپزخانه + هسته غذاخوری در یک طرح طبقه باز ، که به یک فضای حیاط زیبا گسترش یافته است ، داریم.

میز ناهار خوری با استفاده از چوب و با یک شکل اسب حکاکی شده منحصر به فرد برای روی آن سفارشی شده است. رنگ ها و گیاهان داخلی این فضا را مانند سایر قسمت های خانه روشن و خوشامدگو و پذیرا می کند. برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی افراد ، اتاق های خواب با فاصله از یکدیگر قرار گرفته اند.

هر اتاق خواب منحصر به فرد خود را دارد که در آن هر اتاق به فضای بیرونی باز می شود. اتاق خواب اصلی دارای یک باغ اختصاصی است ، اتاق خواب پسر به سمت آبگرم آرامش و باغ گسترده باز می شود و اتاق خواب دختر دارای یک حیاط داخلی است. حتی حمام ها نیز مورد غفلت قرار نگرفته اند. هر یک از آنها یک حیاط خصوصی دارد تا مظهر تجمل را افزایش دهد.

نماد "تامارا" (که توسط ما طراحی شده است) به طور منحصر به فرد در قسمت های مختلف خانه استفاده شده است ، مانند بدنه ورودی آب ، نقوش صفحه ، قطعات مبلمان ، کف و غیره ، تا احساس تداوم در سراسر خانه داشته باشد. کف سازی با استفاده از سنگ محلی Kota و سنگ خاکستری استیل با الگوهای جالب برای فرو بردن انسان به فکر و ایجاد شگفتی انجام شده است.

طراحی و دکوراسیون ویلا به سبک نئوکلاسیک

طراحی و دکوراسیون ویلا به سبک نئوکلاسیک

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 17 خرداد 1399
بازدید: 1404

دراین قسمت یک نمونه کار زیبا به سبک نئوکلاسیک را مشاهده می کنید. وحدت جويی ادراكی و احساسی و گرايش به هماهنگی از يك طرف، و نياز به تنوع و تضاد منطقی در بين عناصر مختلف از طرف ديگر، در تقابل با هم امكان ديده شدن و در نتيجه فهميدن را برای انسان فراهم می آورند. ما از طرفی نيازمنديم كه با مشاهده اجزا و عناصر متفاوت ذهن را تحريك و توجه را جلب كنيم و از طرف ديگر علاقه منديم كه محرك های مختلف را به صورت يك مجموعه واحد درآوريم تا از ابهام و سردرگمی خارج شويم و به آرامش برسيم. هماهنگی از طريق ايجاد توافق و همنوايی در بين عناصر معماری پديد می آيد. در معماری با استفاده از ساماندهی عناصر در اطراف يك نقطه كانونی و يا محور تقارن، گزينش عناصر از فرمهای هم خانواده و همگروه، در نظر گرفتن شبكه مدولار به منظور داشتن نظمی پنهان در طرح، استفاده از زمينه و الگوهای پيوسته و راهكارهايی مشابه آنها میتوان در ايجاد وحدت و هماهنگی عناصر معماری و راهگشايی به سمت وحدت فضايی قدم برداشت.

طراحی و اجرای یک ویلای زیبا و لوکس

طراحی و اجرای یک ویلای زیبا و لوکس

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 11 خرداد 1399
بازدید: 768

این پروژه 4600 فوت مربعی با زاویه دید در گوشه ای از یک دره بکر ، با منظره پانوراما از شهر قرار گرفته است. به عنوان مجموعه ای از حجم های افقی که با زمین چشم انداز در عقب ادغام شده است ، توسعه یافته است ، حیاط جلوی خانه دارای یک نمای ظاهری بیشتر شهری ، عمودی و رسمی است. این دوگانگی با بیان مفصل دو دیواره عمودی که در سطوح پشت بام قرار گرفته اند تأکید می شود تا زمینه ای را که به زمین افقی متصل است ، ایجاد کند. این دو عنصر پوسته مانند از یکدیگر دور می شوند تا بتوانند شکاف حجمی در جایی ایجاد کنند که ورود به یک سالن عمودی رخ دهد. به محض ورود به سالن ، آستانه توجه از منظره پانوراما را از طریق فضای زندگی شبیه یورو فراتر از آن هدایت می کند. درهای تلسکوپی کل خانه را در یک اتاق نشیمن ایوان مانند باز می کنند.

طراحی ویلا ساده لوکس و جذاب بهمراه نقشه

طراحی ویلا ساده لوکس و جذاب بهمراه نقشه

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 08 خرداد 1399
بازدید: 1604

چگونه یک ویلا را برای استفاده شخصی طراحی می کنیم و مراحل اولیه طراحی ویلا چیست؟

بیایید با مراحل اولیه طراحی ویلا آشنا شویم:

اول: فضای مناسب و مکان مناسب را برای طراحی ویلا مورد نظر خود انتخاب کنید و این مرحله یکی از مهمترین اقدامات در نظر گرفته شده است.
قطعه زمین در چندین پایه به شرح زیر انتخاب می شود:
- هنگام انتخاب زمین باید طبق بودجه خودتان انتخاب کنید.
- پر جنب و جوش ترین و فعال ترین مناطق را تعیین کرده و از مکان های قدیمی و منزوی جهان دور شوید.
- هنگام انتخاب یک قطعه زمین ، به عنوان مالک ویلا برای شما ترجیح داده می شود که مکان آن در خیابان اصلی باشد و عرض خیابان حداقل 16 متر باشد. از زمین هایی که در دامنه ها قرار دارند یا حاوی آب های زیرزمینی هستند ، خودداری کنید.
- مکانی را در نزدیکی خدمات عمومی مانند مساجد ، بیمارستان ها و مدارس انتخاب کنید.
- هنگام انتخاب یک قطعه زمین ، با یک متخصص سایت مشورت کنید و این طرح باید به شکلی مانند سطح یک چهارم یا مستطیل باشد.
- پس از اتمام مراحل انتخاب ، می توانید در مورد آنچه انتخاب شده است با دفاتر املاک و مستغلات مشورت کنید.

دوم: مالک پس از خرید باید مرزها ، خیابانها ، فضاهای خود و هر آنچه را که مخصوص طرح زمین و مجوزهای ساختمان است مشخص کند.

سوم: مراجعه به دفاتر مهندسی املاک و مستغلات:
به منظور انجام مراحل طراحی و برنامه های مهندسی و تعیین کلیه مواردی که مربوط به ساخت مشخصات فنی است و طبق مراحل مصوب ، مراحل که باید پیگیری شود تعیین می شود.
نقش مهندس برنامه ریزی با فرآیند برنامه ریزی نقشه شروع می شود ، زیرا او موارد زیر را انجام می دهد:
تقسیم قطعه زمین به بخشهای خارجی و داخلی و این بخشها با توجه به نیاز پروژه مورد نیاز مهندس تعیین می شود.
- بخش خارجی ویلا: مهندس با دادن یک گوشه به استخر ویلا ، با توجه به اینکه فضایی برای همه چیز لازم استخر از یک اتاق برای تعویض لباس و یک توالت کوچک تقسیم می شود ، فضایی را برای آن تعریف می کند. کودکان و بهزیستی آنها ، با در نظر گرفتن محیط اطراف بخش خارجی با فضاهای سبز که منظره زیبایی به ویلا شما می بخشد و باید یک قسمت از خودرو را بسازند.
- بخش داخلی ویلا: برای شروع از نمای آن باید محل داخلی مراقبت شود ، جایی که با جهت باد مشخص می شود و همچنین تعیین اتاق های ویلا از داخل و آشپزخانه با جهت باد هنگام طراحی ، ساختمان اصلی ویلا باید بر اساس اصل طراحی آنالوگ طراحی شود ، جایی که اتکا به یک محور اصلی که ویلا را به بخش های مساوی تقسیم می کند ، قرار گرفته است.
- تعداد اتاق های ویلا و کفهایی که در آن قرار گرفته است با توجه به نوع شخصی که ویلا را در اختیار دارد و تعداد افرادی که با آنها زندگی می کنند تعیین می شود ، جایی که هنگام تعیین محل اتاق های موجود در طرح ، هر یک از افراد و نیازهای وی را باید در اتاق خودش در نظر گرفت و در صورت وجود اتاق های خاص برای خادمان ، و مجموعه برای مهمانان ترجیح داد و ترجیح داد. در بخش جداگانه ای از ویلا واقع شده است تا به حریم شخصی بیشتری ببخشد.
بهتر است هنگام طراحی ویلای خود ، از نظر طراحی مکان برای اتاق های کودکان در مورد آینده فکر کنید.

چهارم: این دفتر پس از طراحی ویلا در نقشه های اجرایی مهندسی توسط دفاتر مهندسی ، مجوزهای ویژه را دنبال می کند:
ویژه ساخت و ساز و مشخص کردن الزامات رسمی برای اجرای ویلا در زمین.

پنجم: پیمانکاری با یک مسئول پیمانکاری:
در جایی که آنها نقشه های مهندسی را که در سطح زمین برنامه ریزی شده اند ، پیاده سازی کنند و بهتر است طرح ها را به بیش از یک شرکت پیمانکاری ارسال کنید و کمترین و مناسب ترین را در قیمت انتخاب کنید.

ششم: آخرین مرحله روند اجرای کار توسط پیمانکاران است.

طراحی نظارت اجرای ویلا
تاریخ ایجاد در 03 خرداد 1399
بازدید: 1250

این توضیحات توسط معماران ارائه شده است: هنگامی که شما یک ساختمان نیمه کاره را بدست می گیرید که نیاز به تجدید نظر اساسی در همه چیز آن وجود دارد ، پس باید یک استراتژی برای یکپارچه کردن همه شرایط انجام شود ، مشکل بعد از آن بوجود می آید ، انتظارات جدید مشتری ، اول اینکه انتظار دارد همه اصول زیبایی شناسی در آن رعایت شود!

این پروژه که با ستون های بتونی در یک طبقه احداث شده است با دغدغه مشتری از نظر نمای ساختمان و فنگشویی آغاز می شود. اولین چیز که نخست در ساختن و برنامه ریزی آن برای برآورده کردن نیاز کارفرما مورد توجه قرارگرفت بحث فنگشوی است. سپس می بایست اطلاعات بیشتری راجع به آنچه مشتری در وهله اول انتظار داشت که طرح آنرا برآورده کند ، جمع آوری کنیم. و پس از آن معمار در واقع می تواند شروع به تنظیم کند. به تصاویر این طراحی معماری زیبا توجه کنید.

نمونه طراحی ویلا لاکچری در انگلیس

نمونه طراحی ویلا لاکچری در انگلیس

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 19 فروردين 1399
بازدید: 2149

دراین قسمت یک ویلای لاکچری دیگر با سبک کلاسیک تلفیقی ویکتوریایی در انگلستان را مشاهده می کنید که در زمینی به مساحت 3000 مترمربع طراحی شده است.نمونه طراحی ویلا لاکچری در انگلیس

طراحی و اجرای ویلا به سبک کلاسیک لوکس

طراحی و اجرای ویلا به سبک کلاسیک لوکس

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 17 فروردين 1399
بازدید: 2225

دراین قسمت در ادامه سری کارهای کلاسیک آنتونوویچ نمونه کار طراحی یک قصر ویلا به سبک کلاسیک را برای شما عزیزان انتخابکرده ایم که در نوع خود بسیار جذاب و زیبا طراحی شده است. طراحی و اجرای این ویلا به سبک کلاسیک لوکس در زمینی به مساحت 10000 مترمربع و در دوبی پیاده سازی شده است.

Natec WhatsApp