ضوابط و نکته های طراحی اتاق کودک

ضوابط و نکته های طراحی اتاق کودک

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 23 دی 1399
بازدید: 360

 برای خانواده هایی که خداوند به آنها کودکی هدیه داده است باید جایگاهی اختصاصی به نام اتاق کودک را به آن هدیه اختصاص دهیم و مسلماً دارای خصوصیات کاملاً متمایز از اتاق های دیگر می باشد. و به 6مورد از آنها اشارات مخصوص در این مبحث می نمایم.

1- ابعاد: با در نظر گرفتن فضای کلی منزل می توان اتاقی با حداقل سایز 1متر مربع و حداکثر 26 متر برای کودک خود در نظر بگیرید وکاملاً بستگی به نقشه معماری و چگونگی فضاسازی در آن دارد. اندازه اتاق کودک به تعداد آنها نیز بستگی دارد یعنی اگر هدیه خداوند 2یا 3کودک حتی با فاصله زمانی 1یا 2سال از هم باشند مسلماً در ملزومات اختصاص داده شده با آنها نیز باید تجدید نظر کرده و فراتر از حالت معمول فضا در اختیار آنها بگذارید.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 02 آذر 1399
بازدید: 385

تخت خواب معمولاً يكی از وسايل اتاق خواب است. در جانمايی اين وسيله در اتاق به دو نكته مهم بايد توجه كرد:  1بهتر است تخت را در مقابل در ورودی و در معرض ديد فرد وارد شونده به اتاق قرار نداد تا محرميت بهتری برای آن فراهم باشد.
2بين تخت و ديوارها حداقل به ميزان فضای عبور يک نفر (٨۰ـ ۶۰سانتیمتر) فاصله در نظر گرفته شود تا از يک طرف امكان پايين آمدن از تخت از هر سو فراهم باشد و از طرف ديگر بتوان به راحتی در اطراف تخت حركت كرده و روتختی را مرتب نمود بعضی از افراد دوست دارند كه تخت را در زير پنجره قرار ندهند، تا از سوز بادی كه از درزهای پنجره به درون میوزد، در امان باشند. برخی هم دوست دارند تخت آنها رو به پنجره شرق باشد تا با طلوع خورشيد بيدار شوند.طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

طراحی اتاق خواب های خلاق برای کودکان

طراحی اتاق خواب های خلاق برای کودکان

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 04 مرداد 1399
بازدید: 2028

رفتن به مهد کودک و داشتن یک اتاق خواب خاص، خود یک گذر از پروسه خلاقیت برای کودکان است. این نشان از استقلال و به دست آوردن حق حریم خصوصی برای کودک دارد. در این سن ، شما می توانید انتظار داشته باشید که بچه های شما شروع به ارائه خواسته های خود و ابراز عقاید کنند ، بنابراین فرصت گسترده ای را برای شخصی سازی اتاق خواب خود به شما ارائه می دهند! با فرزند خود همکاری کنید تا بهترین ایده ها و طرح های اتاق خواب را پیدا کند. در اینجا ایده های اتاق خواب بچه های سرگرم کننده ، خلاقانه و خارق العاده وجود دارد و شما و فرزندتان می توانید از آن الهام بگیرید.

طرح تینیجری جذاب برای نوجوان دختر

40 طرح تینیجری جذاب برای نوجوان دختر

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 30 تیر 1399
بازدید: 3008

همانند عرصه زندگی خانوادگی يکی از مهمترين مسائل در اين عرصه، نحوه مکانيابی و تخصيص فضای مناسب به اين عرصه است. لذا شايسته است در ابتدا راجع به خصوصيات اين عرصه توضيحات کافی داده شود. به اين منظور بررسی نيازهای خصوصی و فردی افراد یک خانواده و رفتارهای برگرفته از آن نيازها میتواند راهگشا باشد. با شناخت رفتارهايی که در عرصه زندگی خصوصی و فردی رخ میدهند میتوان به ويژگیهای کالبدی اين فضاها و مکان مطلوب قرارگيری آنها پی برد. به منظور افزايش کيفيت آموزش و آسان سازی فهم مطلب برای هنرجويان، بهتر است از طريق سؤال و جواب ذهن آنها را درگير نمود، از جمله اينکه چه رفتارهايی در عرصه خصوصی انجام میشود و برای انجام اين رفتارها چه محيطی مورد نياز است. با شنيدن پاسخها و يادداشت آنها بر روی تخته کلاس، به تدريج ويژگیهای عرصه خصوصی و بهترين مکان جهت استقرار آن مشخص میگردد. سپس يک جمع بندی، با استفاده از مطالب موجود در کتاب درسی که به خوبی ويژگیهای مکان مناسب استقرار اين عرصه بيان شده است، ارائه می شود. ابعاد کمدها، بسته به کاربری و وسايل قرار گرفته درآن، متغير است. در طراحی اتاق خواب همواره بايد به اين نکته توجه داشت که چيدمان مبلمان به نحوی صورت گيرد که بهترين عملکرد را داشته باشد

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 16 ارديبهشت 1399
بازدید: 910

چه کسی می گوید اتاق های خواب پسرانه نمی تواند شیک باشد؟ ما ایده ها ، برنامه ها و راهنمایی های مورد علاقه خود را برای اتاق خواب های پسرانه انتخاب کرده ایم که در عین زیبایی کاربرد عملی هم دارد. اگر شما به دنبال ایجاد یک اتاق کودک عالی ویا ایجاد یک منطقه بازی پر جنب و جوش فرزند پسر خود هستید ، مجبورید با انتخاب از بهترین ایده های اتاق خواب پسران ، چیزی را پیدا کنید تا تصورات خود را عملی کنید. نگاهی به تصاویر زیر بیندازید.طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر

تخت خواب های دوطبقه برای اتاق خواب

کلکسیون تخت خواب های دوطبقه برای اتاق خواب

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 22 اسفند 1398
بازدید: 2792

اغلب اوقات ، برخی از مادران دوست دارند یک اتاق را برای بچه های خود برنامه ریزی کنند که در آن دوقلوها ، دو برادر یا خواهر با هم مشترک هستند. اما اگر یک خانواده بزرگتر درست مثل داشتن چهار بچه داشته باشید چه می کنید ، اما در این صورت فقط یک فضای محدود برای خانواده خود دارید. سپس تنها راه حل مشکل شما در این مورد ، طراحی اتاقی است که چهار کودک شما را در خود جای دهد. و فکر می کنم بهترین راه برای انجام این کار تهیه اتاق خواب با دو مجموعه تخت تختخواب است.کلکسیون تخت خواب های دوطبقه برای اتاق خواب
تخت تختخواب سفری یکی از سبک های بسیار تختخوابی است که در آن به طور معمول یک تخت در بالای تخت دیگر قرار می گیرد. با کمال تعجب ، سبک این تختخواب بهترین روش برای محافظت از فضاهای اتاق خواب به ویژه در مورد چهار کودک شما است. بنابراین در این روش می توان از بقیه فضاها به عنوان یک منطقه بازی و دیگر فضای کاربردی که فرزندان شما می توانند از آن استفاده کنند استفاده کرد. علاوه بر این ، شما می توانید یک طراحی جدید و سازمان یافته برای اتاق خواب کودک خود داشته باشید. اما مطمئناً برای داشتن فضایی سرگرم کننده تر و سرگرم کننده تر ، این منطقه فقط به عنوان محلی برای خواب سرویس نمی شود - بچه های شما می توانند دوستان و خانواده های خود را از آنجا دعوت کنند که بتوانند راحتی و آرامش منطقه را به اشتراک بگذارند.

طرح اتاق خواب برای پرنسس کوچولوها

طرح اتاق خواب برای پرنسس کوچولوها

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 28 بهمن 1398
بازدید: 1553

ما همیشه یک دختر کوچک را به عنوان یک شاهزاده خانم در نظر می گیریم. به همین دلیل ، ما از لباس های زیبا گرفته تا اسباب بازی برای آنها می خواهیم. ما همچنین به آنها اجازه می دهیم آنچه را که می خواهند نیز انتخاب کنند و فقط ما نیستیم که آنها را انتخاب کنیم زیرا ما همیشه در نظر می گیریم که آنها به چه چیزی علاقه دارند. گذشته از لباس ، کتاب ، کفش یا اسباب بازی ، ما مطمئن می شویم که شاهزاده خانم ما اتاق خواب خود را که دوست خواهد داشت داشته باشد. این محل اقامت او در جایی خواهد بود که او شروع به تحقق رویاهای خود خواهد کرد.

صحبت از طرح های اتاق خواب دخترانه شد ،در اینجا برخی از آنها را با طراحی سنتی جمع آوری کرده ایم. حدس می زنم که قبلاً اتاق خواب های مدرن را برای دختران یا سایر اتاق های دخترانه خلاق دیده اید که شما را تحت تأثیر قرار داده است. اما آیا تعجب نکردید که یک اتاق خواب سنتی چگونه به نظر می رسد؟ خوب ، امروز ، ما می خواهیم لیستی از این اتاق خواب ها را به شما نشان دهیم ، بنابراین چیزی برای الهام بخشیدن از دکوراسیون و طرح های اتاق خواب دخترتان خواهید داشت. می توانید توجه کنید که با اتاق های مدرن و اتاق های سنتی تفاوت وجود دارد زیرا فضاهای سنتی دارای طرح ها و سبک های پیچیده تری نسبت به مناطق خصوصی مدرن هستند. بگذارید نگاهی به آنها بیندازیم.طراحی اتاق خواب های کلاسیک برای کودک دختر

 تختخواب و طراحی مبلمان مخصوص اتاق کودک

تختخواب و طراحی مبلمان مخصوص اتاق کودک

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 26 بهمن 1398
بازدید: 1183

یک گهواره تختخوابی است که مخصوص نوزادان ساخته شده این طراحی مانند قفس است به طوری که کودک در آن قرار داشته باشد و کودک را فقط به رختخواب محدود کند و ایمن و سالم نگه دارد. این عمدتا برای اهداف خواب است. امروزه والدین نه تنها ایمنی فرزندان خود را مورد توجه قرار می دهند بلکه سبک و البته کارکرد را نیز مورد توجه قرار می دهند. تختخواب مدرن دارای ویژگی های مختلفی نسبت به خوابیدن است. برخی دارای طراحی شیک و دارای فضای داخلی اضافی هستند و برخی دیگر دارای قابلیت تغییر تشک هستند. تختخوابهای دیگری نیز وجود دارند که دارای موبایل هستند و برخی نیز به راحتی کوچک هستند بنابراین در صورت لزوم می توانید به راحتی آن را جابجا کنید. همچنین این گهواره ها وجود دارد که می تواند از تختخواب نوزاد ، به کودک و حتی تا زمانی که کودک روی پا قرار گیرد ، تغییر دهید. بسیار شگفت انگیز است که افراد مبتکر چگونه می توانند زندگی را آسان تر و راحت تر انجام دهند.

طراحی اتاق خواب برای نوجوانان

طراحی اتاق خواب برای نوجوانان

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 26 دی 1398
بازدید: 1698

نوجوانان کمی سرکش و متفاوت خواهند بود. تحت تأثیر موسیقی و موسیقی دانان و بازیگران مشهور ،سبک خود را انتخاب می کنند که تقریباً در هر جنبه ای از زندگی آنها تأثیر می گذارد. این امر مطمئناً در طراحی داخلی اتاق خواب مورد نظر قابل توجه است. هنگام ایجاد یک طراحی داخلی اتاق خواب برای یک نوجوان ، مطمئناً نمی خواهید که به همان سبک معمولی با آن رفتار کنید. اگرچه این بهترین انتخاب را برای آنها رقم زده است ، اما برخی از نشانگرها وجود دارد که می تواند به شما در درک آنچه می خواهند و چگونه می خواهند کمک کند. اولین چیزی که باید بدانید این است که وقتی می گویند اتاق خواب ، درک متفاوتی از کلمه دارند: این بیش از آن است ، اتاق ایمنی آنهاست ، مکانی که می توانند خودشان باشند ، پناهگاه آنهاست. بنابراین حتی اگر فکر می کنید نیازهای آنها را درک می کنید ، احتمالاً اینطور نیست. به همین دلیل است که درگیر ساختن وی در ایجاد طرح بسیار حیاتی است و آنها قطعاً از شما تشکر می کنند.

اتاق خواب های ارزان قیمت برای کودک دختر

اتاق خواب های ارزان قیمت برای کودک دختر

نویسنده: گروه دکوراسیون داخلی
تاریخ ایجاد در 01 دی 1398
بازدید: 953

در دنیای پر زرق و برق اینستاگرام ، اتاق های دختران نوجوان را با اثاثیه و دکوراسیون گران قیمت نشان می دهد. و البته ، کدام دختر نوجوان نمی خواهد اتاقش مشابه همان تصاویر باشد؟ اول از همه چیز ، ابتدا نوجوان خود را به پیدا کردن تصاویر اتاق خواب های مورد علاقه اش تشویق کنید.این تصاویر برای الهام بخشیدن به شما خواهد بود. و کمک می کند تا سبک شخصی خود را تعیین کنند. چه آن را پر از لعاب ، شیک سورپرایز ، و یا روستایی ، شما قادر خواهید بود تا در بودجه خود یک فضای به خوبی طراحی شده ایجاد کنید.

Natec WhatsApp