مراحل بازسازی منازل مسکونی ، تجاری و اداری توسط گروه ناتِک

مراحل بازسازی منزل مسکونی ،اداری و تجاری توسط گروه ناتِک

فضا در بازسازی داخلی یک پروژه در تیم بازسازی دکوراسیون منزل اصفهان ، نیازمند اندیشه خلاق است وبا یک برنامه ریزی دقیق آغاز می شود. فرایند انجام بازسازی در یک پروژه، به فازهای مجزا تقسیم می شود.
مراحل تبدیل یک فضای داخلی به محیطی فعال، کاربردی و تاثیرگذار که بتواند حس زیباشناسی و رضایت بخشی را انتقال دهد نیاز به طراحی مناسب و اجرایی دقیق از سوی مجری در امر بازسازی داخلی دارد. طراحان برای انجام عملیات بازسازی منزل اصفهان ،بازسازی آپارتمان اصفهان و بازسازی خانه در اصفهان ، تمامی اطلاعات مورد نیاز از فضای کاری را جمع آوری می کنند و به تصمیم گیری در رابطه با گزینه های متفاوت می پردازند، مرتباً ایده ها و اطلاعات بیان شده از سوی کارفرما و سایر اعضای تیم بازسازی داخلی را بررسی می کنند و بهبود می بخشند تا به ایده های طراحی قابل اجرا تبدیل شوند. طراحان این فعالیت ها را با دقتی خاص انجام می دهند تا در پروژه کاستی ایجاد نشود. نمونه کارهای بازسازی گروه ناتک را می توانید از اینجا مشاهده کنید.
فرایند طراحی بدون در نظر گرفتن بزرگی و کوچکی پروژه به 8 مرحله تقسیم می شود که در ادامه به توضیح هر یک از مراحل کاری می پردازیم.
اصول و فرايند بازسازی منازل مسکونی

1- انجام مذاکره و توافقات اولیه:

زمانی که کارفرما قراردادی با یک تیم بازسازی و طراح داخلی امضا مي کند، مجری طراحی و بازسازی داخلی باید به جمع آوری اطلاعات بپردازد. مجری در این مرحله نه تنها باید خواسته های کارفرما را دریابد، بلکه دیدگاه های خاص خود را نسبت به پروژه مشخص کند و مطالعات و فعالیت های لازم را انجام دهد. در اکثر مواقع، اطلاعات و نیازهای پروژه از گفتگو و تبادل نظر با کارفرما و همکاران به دست مي آید.
انجام مذاکره و توافقات اولیه

2- برداشت وضعیت موجود:

مرحله بعدی پروژه بازسازی منزل در اصفهان برداشت از فضای داخلی است که شامل اندازه گیری فضا و بررسی موقعیت عناصر و تجهیزات موجود در آن می باشد.طراح در این مرحله اقدام به تهیۀ نقشه شماتیك اما با اندازه های دقیق میکند تا بتواند نقشۀ درستی از وضعیت موجود داشته باشد.
برداشت وضعیت موجود

3- برنامه ریزی:

فرایند تعریف نیازهای کاربران فضا پیش از ایجاد طرح است. برنامه ریزی پروژه بازسازی دکوراسیون آپارتمان در اصفهان با توجه به وسعت،عملکرد و موقعیت و محدودیت های موجود باید مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین برنامه باید به تفصیل بیان کند كه چه خصوصیات و یا ویژگی هایی باید به هر یک از فضاها افزوده شود تا عملکرد آنها بهبود یافته و فضا شخصیتی مناسب و تحسین برانگیز پیدا کند.
برنامه ریزی

4- طراحي و تهیه نقشه ها و جزئیات اجرایی :

تیم طراحی پس از تهيه نقشه وضع موجود اقدام به تهيه طرح اوليه كرده و تصمیمات و انتخاب های اولیه درباره مواد و رنگ ها را در پروژه بازسازی تهیه مي کند. لازم است ایده های اولیه طراحی خود را با كارفرما در ميان گذاشته و در طول این مرحله تکمیل نماید. در اين مرحله محل نصب عناصر و اجزای مورد استفاده در طرح فضای داخلی مشخص مي شود. مثلا محل نصب دیوارپوش ها، ابعاد، اندازه و بافت آنها در نقشه های اجرایی تهیه مي شود. پلان ها، مقاطع و نماهای داخلی با مقیاس دقیق تهیه مي شوند تا مطمئن شوند پلان ها و نماها با وضعیت موجود منطبق است. مدارک و نقشه های اجرایی ساخت شامل ترسیمات با مقیاس دقیق، مدارک و جدول هایی است که از جزییات اجرایی استخراج شده است.
طراحی داخلی و دکوراسیون

5- کنترل نهایی نقشه ها و تطبیق با وضعیت موجود:

نقشه تهيه شده از طرح تزیینات داخلی، باید با وضعیت موجود تطبیق داشته باشد. در این مرحله نقشه هاي تهيه شده از طرح شامل پلانِ اندازه گذاری شده، پلان تأسیسات روشنایی، الکتریکی، لوله کشی و دیگر ترسیمات مکانیکی، نماهای داخلی، نما، پلان کابینت ها، قفسه ها و چیدمان ها مورد بررسی قرار گیرد.
کنترل نهایی نقشه ها و تطبیق با وضعیت موجود

6- آماده سازی کارگاه:

آماده سازی کارگاه با توجه به نوع کارهای اجرایی مورد استفاده در هر محل متفاوت مي باشد. مرحله اول شناسایی و برآورد مصالح و تجهیزات با توجه به نقشه های تهیه شده مي باشد. پس از برآورد مصالح و تجهيزات بايد سفارش هاي لازم براي اجرا انجام گردد و ضمن مشخص شدن محل انبار مصالح و تجهيزات به كارگاه حمل شوند. بدین منظور محل های دپوی مصالح و استقرار تجهیزات با توجه به نوع و شرایط کاری مشخص مي شود. (البته با توجه به حجم كار ممكن است با توجه به تقدم و تأخر كارها و فضاي انبار در دسترس سفارشات در زمان هاي متوالي انجام شود.)
آماده سازی کارگاه

7- اجراي كار مطابق نقشه ها و جزئیات اجرایی:

اجرای طرح مهم ترین مرحله كار معماران داخلی در طول كار حرفه ای آنها می باشد. سرپرستی كارگاه ساختمانی و ساخت و نصب عناصر و اجرای طرح باید در کارگاه توسط مجری و دستیاران او انجام شود. نظارت بر نحوۀ تقسیم کار و شروع و پایان هر مرحله پیش از اجرا مشخص می شود و برای كنترل پیشرفت كار باید گزارش كار در هر مقطع به کارفرما و یا همکاران مسئول ارائه شود كه در صورت وجود اشكال در انجام كار تدابیر لازم اندیشیده شود.
اجرای دکوراسیون

8- کنترل نهایی کار و تحویل:

پس از اتمام کار و انجام کلیه عملیات هاي اجرايی طرح تزیینات داخلی، مجری موظف است کار خود را مورد بازرسی و بازبینی قرار داده و عیوب و مشکلات کار را شناسایی و پیش از تحویل کار تکمیل نماید. پس از برطرف نمودن عیوب کار و پرداخت نهایی آن، مجری کار خود را به کارفرما تحویل مي دهد و موظف است نظرات و پیشنهادات کارفرما را پذیرفته و نسبت به اعمال خواست ها و نظرات قانوني کارفرمای خود اقدام كند.
کنترل نهایی و تحویل

نمونه کارهای بازسازی و دکوراسیون داخلی