شرح دروس دوره دکوراسیون داخلی

جهت مشاهده اطلاعات برگزاری دوره ها اینجا کلیک کنید

بخش اول : اسکیس معماری

مبحث اول : تعیین فرآیند طراحی و جایگاه دست آزاد
مبحث دوم : مروری بر خطوط اساسی ترسیم شامل خطوط مطلق، خطوط موج، خطوط شکسته، خط طبیعت، خط هاشور
مبحث سوم : ترکیب و کمپوزیسیون شامل ترکیب اشکال، ترکیب احجام
مبحث چهارم : سه بعدی سازی و پرسپکتیو شامل دید انسانی، دید پرنده، دید مورچه
مبحث پنجم : طراحی های مبتنی بر پرسپکتیو شامل طراحی کناف، طراحی تی وی وال، طراحی دکور و باکس سازی
مبحث ششم : کانسپت پلان شامل ترسیم و تحلیل فضایی پلان فضای مطالعه، ترسیم و تحلیل پلان چند کاربری متنوع
مبحث هفتم : دو بعدی سازی احجام ( سه نما ) و ترسیم فضاهای داخلی و خارجی به صورت سه نما
مبحث هشتم : سه بعدی سازی ایزومتریک و طراحی محوطه سازی
مبحث نهم : ترسیم پلکان
مبحث دهم : بررسی کیفیت های طراحی در طراحی فضاهای داخلی شامل تشابه، تفاوت، تضاد و تباین
مبحث یازدهم : جمع بندی شامل ترسیمات مصداقی از کاربری های مختلف، اسکیس کف، اسکیس سقف، اسکیس فضاهای داخلی، طراحی جزئیات فضاها و …
بخش دوم : مبانی و سبک های معماری
در این بخش سبک های مختلف از نظر اکسسوریهای طراحی، طیف رنگی، مقیاس فضایی، تحلیل فرمیک، نور و متریال، چیدمان فضایی، ارتباط فضایی و … بررسی خواهد شد.
مبحث اول : سبک ژاپنی ( مینی مالیسم )
مبحث دوم : سبک روستیک
مبحث سوم : سبک هندی
مبحث چهارم : سبک صنعتی
مبحث پنجم : سبک اسکاندیناوی ( مدرن )
مبحث ششم : سبک کلاسیک
مبحث هفتم : جمع بندی و بررسی نمونه های برتر دکوراسیون داخلی
بخش سوم : نرم افزار AutoCAD
نرم افزار اتوکد در حقیقت دروازه ورود رشته های مهندسی است. در این بخش به آموزش طراحی پلان های حرفه ای با نرم افزار اتوکد پرداخته می شود. با وجود اینکه برای شرکت در دوره اتوکد ویژه پودمان دکوراسیون داخلی بهتر است دانشجو با اصول اولیه استفاده از نرم افزار اتوکد آشنا باشد، با این حال در این دوره نکات طلایی و دستورات نرم افزار اتوکد برای ترسیم پلان و جزئیات ویژه دکوراسیون داخلی آموزش داده خواهد شد.
بخش چهارم : نرم افزار 3Ds Max
پس از روش ایده پردازی ذهنی و ترسیم اسکیس آنها در سبک های مختلف معماری، باید ایده ها را به حجم تبدیل کرد. برای این منظور از نرم افزارهای حجم سازی استفاده می شود. دپارتمان معماری گروه ساختمانی ناتک با آنالیز قابلیت های نرم افزارهای مختلف و نیاز کارفرمایان در سطح شهر و کشور، نهایتا برای این منظور نرم افزار 3Ds Max را در برنامه آموزشی خود قرار داده است. در این بخش از پودمان دکوراسیون داخلی، ایده ها به صورت سه بعدی با استانداردهای اجرایی آموزش داده شده و سپس نحوه گرفتن خروجی از قبیل ترسیمات اجرایی و رندرهای حرفه ای به فراگیر آموزش داده خواهد شد.
بخش پنجم : پلاگین Vray برای رندرگیری
پس از مدل سازی ایده در نرم افزارهای سه بعدی، باید از طرح رندرگیری شود که در نهایت به صورت عکس و یا انیمیشن قابل ارائه است. برای رندرگیری در نرم افزار 3Ds Max نیز پلاگین های زیادی وجود دارد که حرفه ای ترین آنها، پلاگین Vray است. با نصب این پلاگین بر روی نرم افزار، کلیه عملیات متریال دهی، نورپردازی و دیگر تنظیمات حرفه ای رندرگیری با استفاده از این پلاگین انجام خواهد شد.
با توجه به قابلیت های بسیار بالایی که این پلاگین دارد، گروه ساختمانی ناتک استفاده از این پلاگین را در دستور کار بخش پنجم پودمان تخصصی دکوراسیون داخلی خود قرار داده است.
بخش ششم : بازدیدهای اجرایی
در پودمان جامع دکوراسیون داخلی، هدف تلفیق علم، هنر و تجربه است تا برآیند کار به گونه ای باشد که دانشجو پس از پایان دوره به شرایط مناسب برای ورود به بازار کار رسیده باشد. لازمه این امر، علاوه بر تدریس تئوری و نرم افزاری با بالاترین استانداردهای آموزشی، بازدیدهای عملی و اجرایی است. دانشجو پس از کسب موارد لازم در بخش های قبلی به صورت تئوریک، در پروژه های اجرا شده و در حال اجرا نیز شرکت یافته تا به صورت ملموس تر با مفاهیمی که آموخته است، آشنا گردد.
بخش هفتم : ضوابط شهرداری و اصول قرارداد نویسی
در یک پروژه معماری، بدون توجه به ضوابط شهرداری نمی توان طرح موفقی را به کارفرما ارائه داد. همچنین بدون توجه به اصول قراردادنویسی، نمی توان قرارداد موفقی را امضا کرد. مشکل عدم توجه به اصول قراردادنویسی در پروژه های معماری و عمرانی یکی از معضلات و مشکلات همیشگی طراحان است. مدیران دپارتمان معماری گروه ساختمانی ناتک پس از طی 6 مرحله آموزش تخصصی، در مرحله هفتم زیر و بم ضوابط شهرداری و اصول و تکنیک های قراردادنویسی را به شما آموزش خواهند داد تا در آینده بتوانید طرح های موفقی را ثبت کنید.